Turnus terapeutyczny Wczesne Wspomaganie Rozwoju

ośrodek rehabilitacyjno-wczasowy Okuninka

(autyzm, zespół Aspergera, mózgowe porażenie dziecięce, zespół Downa)  

Okuninka to miejscowość letniskowo-wypoczynkowa położona w województwie lubelskim. Jej atrakcyjne położenie nad J. Białym sprzyja rozwojowi turystyki. W sąsiedztwie jeziora wyznaczono wiele ścieżek i szlaków turystycznych oraz rowerowych. Jezioro Białe to najpiękniejsze i najczystsze z 68 jezior Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego. Usytuowane jest wśród malowniczych łąk i lasów, tworzących specyficzny mikroklimat, zbliżony do mikroklimatu nadmorskiego.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wczasowy „Astur” to ośrodek „bez barier” w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych dzięki zastosowaniu: podjazdów dla wózków inwalidzkich, szerokich drzwi czy uchwytów w sanitariatach.Położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora oraz lasu na obszarze o pow. 4,4 ha. Ośrodek posiada 180 miejsc noclegowych. Teren kompleksu otacza bujna zieleń poprzecinana alejkami. Ośrodek jest ogrodzony, dozorowany.

Terapie indywidualne:

 • terapia integracji sensorycznej i zajęcia na sali doświadczania świata - 10 x 30 min. lub zabiegi z zakresu fizjoterapii wg wskazań lekarza,
 • hipoterapia - 5 x 30min,
 • terapia logopedyczna - 10 x 30 min,
 • zajęcia terapeutyczne z pedagogiem/psychologiem  - 5 x 45min. lub AAC, PECS -wspomagające i alternatywne metody porozumiewania - 5 x 45min.

Terapie  grupowe:

 • terapie z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju (10 x 45min): zajęcia dostosowane do każdej grupy w zależności od wieku i poziomu funkcjonowania, ukierunkowane na kształtowanie relacji rodzic-dziecko oraz na rozwój aktywności osobowej dziecka, zawierają elementy; treningu umiejętności społecznych – ćwiczenia z zakresu samoobsługi i rozwijania umiejętności zabaw i gier, terapia ręki, zajęcia z zakresu dotyku i komunikacji wg metody M.Ch. Knillów oraz z zakresu metody ruchu rozwijającego wg Weroniki Sherborne,
 • zajęcia ogólnorozwojowe podczas warsztatów i wykładów dla rodziców.

Program terapeutyczny będzie dostosowany do poziomu funkcjonowania dziecka po wstępnym badaniu przeprowadzonym przez lekarza.

Program zakłada podział na grupy wiekowe i ze względu na schorzenie.

Prosimy o dostarczenie dokumentacji dotyczącej dotychczas prowadzonych terapii – najpóźniej w dniu przyjazdu na turnus.

Zajęcia  dla  rodziców: wykłady i warsztaty dla rodziców, grupy wsparcia, konsulatacje indywidualne wg harmonogramu.

Program rekreacyjno – turystyczny:

 • wycieczka autokarowa do Aquaparku (rodzice + dzieci)
 • imprezy plenerowe na terenie Ośrodka – ognisko, kolacja w plenerze  

Imprezy fakultatywne:

 • rejs żaglówką po Jeziorze Białym
 • przejażdżka „Migdałkiem” wokół Jeziora Białego
 • wycieczka autokarowa do Huty Szkła w Dubecznie – zapoznanie się z podstawowymi etapami procesu technologicznego produkcji szkła (wytopem, obróbką i zdobieniem). Prezentacja i możliwość zakupu gotowych wyrobów szklanych

Zakwaterowanie

ZAKWATEROWANIE:

 • od godziny 16.00 w dniu rozpoczęcia turnusu – do godz. 10.00 w dniu zakończenia turnusu
 • pierwsze świadczenie – obiad godz. 13.00-15.00; ostatnie świadczenie – śniadanie
 • UWAGA:W przypadku zakwaterowania 2osób w domku 3osobowym dopłata 400zł do domku.

Termin i cena

23.07-05.08.2021r

3850 zł – dziecko objęte rehabilitacją

2100 zł –  opiekun dziecka

2000 zł – drugi opiekun dziecka

Cena obejmuje

Świadczenia zawarte w cenie turnusu:

zakwaterowanie (13 noclegów) w pawilonie hotelowym lub murowanych . bungalowach  z pełnym węzłem sanitarnym;  wyżywienie – dieta eliminacyjna  (3 posiłki dziennie: 13 śniadań, 14 obiadów, 13 kolacji);  realizacja programu terapeutycznego;  bezpłatne korzystanie ze sprzętu wodnego od poniedziałku do piątku wg grafiku;  opieka medyczna;  wstępne badania lekarskie i konsultacje;  wykwalifikowana kadra prowadząca zajęcia terapeutyczne; realizacja programu turystycznego; ubezpieczenie NNW.

Możliwość zastosowania diet (za dopłatą): bezglutenowa – 150 zł/os/turnus, bezmleczna – 75 zł/os/turnus, bezcukrowa – 75 zł/os/turnus        

Astur Sp. z o.o.

ul. P. Gojawiczyńskiej 9,
20-827 Lublin
NIP: 712 015 48 96

Liczba odwiedzin

074053

Godziny otwarcia

Biuro Lublin:

 • Pn – Pt: 9.00 - 17.00
 • Sobota: nieczynne
 • Niedziela: nieczynne
wczasy zdrowotne Okuninka camping Okuninka zielone szkoły Okuninka wycieczki za granicę sanatoria Białoruś

sanatoria Ukraina

Strona korzysta z plików cookies i zapisuje pliki tymczasowe na Twoim komputerze. Pozostając na niej akceptujesz te warunki. Więcej TUTAJ.