Obóz terapeutyczno-sportowy dla dzieci i młodzieży z Zespołem Aspergera i autyzmem w Okunince nad Jeziorem Białym

ośrodek rehabilitacyjno-wczasowy Okuninka

Jezioro Białe – jedno z najpiękniejszych, najczystszych, a zarazem największych jezior Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego, położone 100 km na wschód od Lublina, usytuowane wśród malowniczych łąk i lasów.

Ośrodek Rehabilitacyjno – Wczasowy ,,Astur’’ zajmuje powierzchnię 4,5 ha i przylega bezpośrednio do jeziora. Ośrodek posiada własną plażę, pomosty, strzeżone kąpielisko, sprzęt wodny (rowery, kajaki) boiska do gry w piłkę siatkową i nożną, stół do ping-ponga, świetlicę, salę gimnastyczną oraz kawiarnię. Ośrodek jest dobrze wyposażony w zaplecze rehabilitacyjne: gabinet lekarski, sala do fizykoterapii i kinezyterapii.

Program

Program terapeutyczny:

I - trening umiejętności społecznych z zakresu: komunikacji, modyfikowania zachowań na bardziej aprobowane społecznie, umiejętności współpracy w grupie, metod radzenia sobie z emocjami, umiejętności odreagowania napięć emocjonalnych i rozwiązywania konfliktów

II – trening umiejętności praktycznych związanych z funkcjonowaniem w życiu codziennym – rozwijanie samodzielności i samoobsługi w ramach: - warsztatów kulinarnych - uprawiania sportów wodnych ( pływanie, kajakarstwo, żeglarstwo, nauka pływania na deskach SUP) - zajęć sportowych (piłka nożna, piłka plażowa, gry zespołowe )

III – zajęcia grupowe z psychologiem z zakresu rozwoju osobistego IV - hipoterapia

Program turystyczno - rekreacyjny: 

  • wycieczka do Chełma- zwiedzanie Starego Miasta, wzgórze chełmskie, pobyt w Parku Wodnym – 2 godziny 
  • warsztaty ornitologiczne prowadzone przez pracownika Chełmskiego Parku Krajobrazowego 
  • wycieczka do Lublina – wzgórze zamkowe z Zamkiem Lubelskim (średniowieczna wieża obronna i kaplica św. Trójcy z bizantyńsko – ruskimi freskami z początku XV w. , Stare Miasto: Rynek z Trybunałem Koronnym (legenda o „czarciej łapie”), zabytkowe kamienice, Plac po Farze, Bazylika i klasztor Dominikanów, Archikatedra Lubelska z akustyczną kaplicą, Wieża Trynitarska z punktem widokowym, gotycka Brama Krakowska (część murów obronnych średniowiecznego miasta); wizyta w Planetarium 
  • wycieczka Włodawa-Orchówek (Muzeum Synagogalne we Włodawie) - zwiedzanie Włodawy i Orchówka  wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego – pobyt „Poleskie Sioło” – zajęcia edukacyjne, zwiedzanie rezerwatu Żółwia Błotnego 
  • wizyta w placówce Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Zbereżu 
  • wycieczki rowerowe, 
  • ognisko, integracyjne imprezy plenerowe  

Termin i cena

Termin: 10.07 – 17.07.2026r

Cena: 4680zł - uczestnik

Cena obejmuje

Świadczenia: 

  • zakwaterowanie w Ośrodku Rehabilitacyjnym „Astur” w murowanych domkach 2 – pokojowych z pełnym węzłem sanitarnym (4, 5 osobowych) 
  • wyżywienie (śniadanie, kolacja – bufet, obiad i podwieczorek – serwowany) 
  • możliwość skorzystania z diet eliminacyjnych 
  • pierwsze świadczenie - obiad, ostatnie świadczenie – śniadanie + prowiant 
  • realizacja programu 
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • opieka medyczna, podstawowe lekarstwa (apteczka) 
  • ubezpieczenie NNW

Galeria

Uwagi

Uczestnicy obozu będą pod całodobową opieką wykwalifikowanej kadry pedagogiczno-terapeutycznej. Uczestnicy zakwaterowani są z kadrą pedagogiczną.

Rodzice samodzielnie zapewniają transport dziecka na obóz w ORW Astur w Okunince. W przypadku zażywania leków przez dziecko prosimy w dniu przyjazdu o przekazanie tej informacji kadrze.

Rezerwację prosimy składać telefonicznie pod numerem: 661 066 747, 504 686 463

Potwierdzeniem zgłoszenia uczestnictwa w turnusie jest uiszczenie przedpłaty 700 zł/os

w ciągu 7 dni, od dnia rezerwacji. Dopłata pozostałej kwoty na 30 dni przed rozpoczęciem obozu, na konto: 

ASTUR Sp. z o.o.  20 – 827 Lublin ul. Gojawiczyńskiej 9

Bank PKO B.P  -  83 1020 3176 0000 5002 0059 1289

Możliwość skorzystania ze środków zgromadzonych na subkoncie w ramach 1,5 %.

Dokumenty do pobrania: 
Obóz 2026 ⇓

Astur Sp. z o.o.

ul. P. Gojawiczyńskiej 9,
20-827 Lublin
NIP: 712 015 48 96

Liczba odwiedzin

2780105

Godziny otwarcia

Biuro Lublin:

  • Pn – Pt: 9.00 - 17.00
  • Sobota: nieczynne
  • Niedziela: nieczynne
wczasy zdrowotne Okuninka camping Okuninka zielone szkoły Okuninka wycieczki za granicę sanatoria Białoruś